Kredyt w bankach spółdzielczych

Banki spółdzielcze działają w ramach tych samych regulacji co banki komercyjne, oferując bardzo podobny zakres produktów dla firm.


Jednak w odróżnieniu od banków komercyjnych, banki spółdzielcze dzięki mniej skomplikowanej strukturze organizacyjnej i mniejszej skali działania mogą pozwolić sobie na realizację nietypowych transakcji i bardziej indywidualne podejście do klientów (banki komercyjne, do oceny zdolności kredytowej stosują głównie programy informatyczne, wykorzystujące bardzo ustandaryzowane algorytmy).


Dodatkowo banki spółdzielcze z reguły ograniczają się do obsługi klientów ze swojego najbliższego regionu, dlatego też lepiej rozumieją specyfikę lokalnych przedsiębiorstw i rynku. Bezpośredni kontakt z decydentami pozwala z kolei na wyjaśnienie i wspólne dopracowanie struktury transakcji w ramach akceptowanego przez bank poziomu ryzyka.


Wbrew obiegowej opinii, banki spółdzielcze są również otwarte na większe przedsiębiorstwa i wysokie kwoty kredytów – łącząc się dla takich celów w konsorcja.

Używamy plików cookie w celach statystycznych, które pomogą nam zapewnić wygodne korzystanie z naszej strony. Możesz wyłączyć je, jeśli wolisz, a kontynuując korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. OK, zamknij